Mobilie telefoni

Mobilie telefoni mūsdienās ir tik izplatīti, ka neviens pat neaizdomājas cik daudz tehnoloģisku inovāciju ir iekļautas šajā mazajā formfaktorā un to, ka pirmie mobilie telefoni tika izveidoti jau tālajā 1948. gadā un kopš tā laika šī tehnoloģija ir tikai attīstījusies un attīstījusies. Mobilo telefonu pirmsākumi ir ļoti seni un sākumā telefoni bija lieli, dārgi un tikai bagātnieki tos varēja atļauties, bet laikam ejot un tehnoloģijām attīstoties telefonu cenas samazinājās un arī to izmēri samazinājās, un nu var teikt katram pasaules iedzīvotājam ir mobilais telefons, ar ko sazin’aties, izmantot internetu un veikt citas noderīgas darbības. Mobilo telefonu pārdošanas apjomi katru gadu palielinās un 2014. gadā pārdoto telefonu apjoms pirmo reizi pārsniedza vienu miljardu ierīču, bet lielākie telefonu pārdevēji ir Samsung ar 31%, Apple ar 15% un Huawei ar 4.9% no kopējā pārdoto telefonu skaita. Visticamāk, ka šie telefonu pārdošanas apjomi tikai kāps, bet varētu būt ka dārgākā gala jeb luksusa telefonu pārdošanas apjomi varētu lēnām sarukt, bet tieši lētā gala telefonu apjomi paliecināties, jo pasaules attīstītākās valsti jau lielākoties būs sapirkušas šīs ierīces un tieši attīstības valstis būs nākamais augošākais tirgus sektors.

Ja paskatāmies uz mobilo telefonu pagātni, tad agrāk populāri bija gan Motorolla, gan Nokia mobilie telefoni, bet laikam ejot un šīm kompānijām nemēģinot innovēt tās lēnām pazuda no tirgus daļas un citas kompānijas, kas bija gatavas vairāk ieguldīt tieši jaunu tehnoloģiju izstrādē tās apsteidza un izveidoja daudz labākus, lētākus un noderīgākus risinājumus. Pašlaik situācija mobilo telefonu tirgū ir ļoti sīva, un lielās kompānijas savā starpā cīnās par to, kurš būs tirgus līderis, jo peļņa pārdodot šīs ierīces ir tik liela, ka neviena no kompānijām nevēlas padoties. Ne par velti Apple ir kļuvis par lielāko uzņēmumu pasaulē, un tas ir tieši dēļ šiem mobilajiem telefoniem, jo lielākā peļņas daļa šai kompānijai nāk tieši no gudro telefonu pārdošanas. Bet kā tad ir ar telefonu cenām, un vai tās atvils tirgus līdzsvaram, vai tomēr vēl jo projām ir pārāk augstas, un tām vēl vajadzētu kristies? Visticamāk, ka liela daļa no jaunākajiem telefonu modeļiem tiek ņemti ar kredītsaistībām, izvēloties tādus pakalpojumus, kā ātrie kredīti vai arī kādu patēriņa kredītu , bet, protams, arī tādus pakalpojumus, kā mazcenas mobilais, un šī tendence nav īpaši izdevīga nedz patērētājiem, nedz kopējai pasaules ekonomikai.

Mobilie telefoni nu jau sen ir pārspējuši galda datorus, portatīvos datorus un planšetdatorus, un ir galvenais pasaules cilvēku veids, kā viņi piekļūst internetam bet runājot par nākotni nav skaidrs, kas nākotnē mainīsies, jo vēl jo projām salīdzinot ar datoriem, no telefona interneta resursus skatīt ir daudz sarežģītāk un tas prasa vairāk laiku, tāpēc nākotnē noteikti šī problēma tiks risināta ar citām ievades metodēm vai arī tik izveidotas pavisam jaunas ierīces, kā gudrie pulksteņi vai gudrās brilles!