Robots Roomba

Roomba robots ir viens no iRobots kompānijas visizdevīgākajiem un vispelnošākajiem produktiem ar vairāk nekā 10 miljoniem pārdoto ierīču visā pasaulē. Irobot ir iespējams pirmais no robotiem-palīgiem, kam ir izdevies iekarot plašāku cilvēku loku, jo šis putekļu sūcējs ir spējīgs ne tikai pats izsūkt visu tavu māju bet arī pats atrast savu uzlādes vietu un turpināt strādāt visu cauru dienu un nakti. Roomba robotu izveidojusi ir kompānija iRobot, kas dibināta 2000. gadā un ir spējusi līdz 2014 gadam izveidot pusmiljarda apgrozījumu gadā pārdodot šādus un vēl citādākus robotus. Bet kompānijas lielākais un veiksmīgākais sasniegums ir tieši šis Roomba robots, kas tika izveidots 2002. gadā un nopš tā laika jau ir paspējis nonākt līdz pat 10 miljonu cilvēku mājās. Pirmās paaudzes robotus bija manuāli jāuzlādē izņemot to baterijas, bet pēdējās paaudzes robotiem jau ir uzlādēs stacijas, kuras robots pats māk atrast, kad tam drīz beigsies strāva, un pēc uzlādēs tas pats automātiski atsāk darbu. Tādā veidā kompānija ir spējusi savus sākotnējos modeļus uzlabot un paplašināt savu tirgu. Šiem Roomba robotiem apakšā ir divi nesošie riteņi un viens stūrējamais ritenis, kas ļauj robotam apgriezties pa 360 grādiem uz vietas, tādā veidā padarot to manevrētspējīgu visdažādākajās vietās.

Pats robots ir apļveida ar aptuveni 10-15 centimetru augstumu un 30-50 centimetru diametru atkarībā no tā modeļa. Robotam ir vairāki putekļu savākšanas trauki, kur viens ir radīts lielo putekļu uzsūkšanai bet cits savukārt ir radīts mazāku smilts graudu uzsūkšanai un ir aprīkots ar filtru lai šīs smiltis neputinātos pa gaisu. Roomba robota priekšpusē ir divas birstītes, kas abas tiek darbinātas uz pretējo pusi tādā veidā visus netīrumus novedot uz iesūkšanas strēli, kas ir starp abām birstītēm. Sūcēj-spēks šim robotam ir pietiekošs lai uzsūktu putekļus, smiltis un pat matus, kā arī dzīvnieku spalvas. Robotam priekšpusē ir arī apļveida birstīte, kuru tas izmanto tad, kad nonāk stūrī, lai no stūra iztīrītu putekļus un spētu pēc tam tos savākt ar lielajām birstītēm.
Runājot par sensoriem robotam ir dažādi sensori sākot no infrasarkanajiem kas nosaka tā ātrumu attālumu un skatās vai robots nepiekļūst pārāk tuvu trepēm un nenokristu pa tām. Roombas programmētāji ir izveidojuši ļoti vienkāršu algoritmu, kas spēj haotiski izskraidīt māju, bet beigu beigās sanāk, ka visas malas ir iztīrītas un nav nepieciešams iestatīs specifiskas vērtības vai arī iemācīt robotu darboties jaunā vidē. Tieši šis algoritms ir tas, kas ļāva kompānijai izkonkurēt savus konkurentus no tādiem uzņēmumiem, kā Sony, Philips un citiem tehnoloģiju tirgus līderiemr

Visā visumā šis putekļu sūkšanas robots ir visai iespaidīgs bet man prasītos, lai tas kaut kādā veidā būtu spējīgs arī vēl pats iztīrīt savu atkritumu vietni gružu kastē vai arī kāda citā tam paredzētā vietā.