Tehnoloģiju automatizācija

Mūsdienās tehnoloģiskā attīstība un jaunākās datortehnoloģijas vēl jo projām turpina progresēt visai ievērojamā ātrumā un lai gan Mūra likums lēnām sāk samazināt ātrumu, tomēr vismaz ik pa 2 gadiem tranzistori uz datoru procesoriem vēl jo projām dubulto savu skaitu un tas nozīmē, ka katru gadu mums ir aizvien lētāki un jaudīgāki datori, kur ietilpst protams arī telefoni un planšetdatori. Tas savukārt sniedz jaunajiem uzņēmējiem aizvien jaunas un jaunas iespējas radīt dažādas tehnoloģijas un tehnoloģiskos risinājumus, kur cilvēku vai nu muskuļu vai arī domu spēks tiek aizstāts ar datoriem un robotiem. Un tieši tā tad arī sākās industriālā revolūcija, kad tik izdomāts, ka tvaiku un vēlāk naftu un gāzi var izmantot dažādu darbu veikšanai ar dažādām mašīnām, ar kurām tad arī ir iespējams automatizēt dažādas lietas. Tieši ar šo automatizāciju tad arī mums izdevās izveidot sabiedrību, kura ir tik efektīva ka mazāk kā 1% no mums ir jāstrādā pie globālās cilvēku kopas paēdināšanas un visi pārējie mēs varam radīt un veidot daudz un dažādus citus rīkus, iekārtas un pakalpojumus. Automatizācija parasti noved pie lielākas efektivitātes un mazāka cilvēku darbaspēka nepieciešamības, kas tad parasti arī ir uzņēmēju viens no galvenajiem iemesliem, kāpēc investēt automatizācijā jo tādā veidā, ja tiek aizstāts cilvēku darbs tad viņiem nav jāmaksā algas, kas parasti arī ir uzņēmēju vieni no lielākajiem izdevumiem.

Bet pēdējā laikā aizvien straujāk un straujāk sāk attīstīties pavisam jauna automatizācijas tendence un tā ir mākslīgais intelekts, kas būtībā ir mākslīgas smadzenes, kas tad ir spējīgas izdomāt un atrisināt dažādas problēmas. Piemēram, viena no visredzamākajām automatizācijas vietām, kas tuvākajā laikā sāks parādīties sabiedrībā ir autonomās mašīnas, kas var pašas braukt bez cilvēka vajadzības pie stūres. Šādas automašīnas tad arī nākotnē aizstās pilnīgi visus šoferus, kas pašlaik saņem algu par to, ka viņi sēž pie kāda auto stūres. Un pēc dažiem aprēķiniem tas ir pat līdz 2% no kopējās cilvēku populācijas. Iedomājieties 2% cilvēku pēkšņi paliks bez darba. Noteikti, ka pārejas posms būs lēns un sākumā neviens negribēs šīm tehnoloģijām uzticēties bet tas ir tieši tāpat, kā mēs sākumā negribējām uzticēties kredītkartēm, bet paskatieties tagad lielākā daļa no naudas tiek apgrozītas tieši virtuālajā vidē nevis papīra formātā. Šī nav nekāda zinātniskā fantastika, bet realitāte un 99% kad ir jaunāki par 60 gadiem šādu nākotni tad arī piedzīvos jo tas nenotiks pēc simts vai pat pēc 50 gadiem bet tuvāko 5 līdz 10 gadu laikā jau uz mūsu ielām braukās pirmās legālās autonomās automašīnas, kas jau pašlaik notiek Kalifornijā, kur Google kompānijas automašīnas ir nobraukušas jau miljoniem jūdžu.

Automatizācija noteikti ka ienāks visās mūsu dzīves jomās un gan mums mājās būs roboti( tieši tāpat, kā jau tagad ir Roomba putekļu sūcējs) un arī mums darbā palīdzēs mākslīgā intelekta darbinieki kas meklēs informāciju, analizēs to un padarīs mūsu darbu daudz vieglāku.