Viedpulksteņi

Viedpulksteņi ir pašlaik jaunākā velkamā tehnoloģija, kas nākotnē varētu aizstāt mobilos telefonus un tikai pēdējo divu gadu laikā ir tā nopietni parādījušies tehnoloģiju tirgū. Viedpulksteņi būtībā ir mazi datori, kuriem gluži, kā mobilajiem telefoniem iekšā ir iebūvēta baterija, skārienjutīgs stikls un dažas pogas, ar kurām tad arī ir iespējams šo pulksteni vadīt. Bet tas, vai šī tehnoloģija kaut kur nākotnē nonāks tā īsti vēl nav skaidrs, jo pagaidu modeļi vēl ir diezgan masveidīgi, neparocīgi un ar tiem nav iespējams darīt īpaši daudz lietu.

Viedpulksteņu lielākais potenciāls ir tieši tur, ka šīs ierīces ir spējīgas nolasīt dažādus ķermeņa rādītājus, kā, piemēram, pulsu, spiedienu un temperatūru un protams arī tajos ir iebūvēts akselometrs, kas var noteikt, cik daudz notiek kustības un tādā veidā parādīt gan cik daudz kalorijas tiek sadedzina’tas sportojot, gan arī to, kādi ir tavi miega cikli un kad tev vajadzētu iet gulēt. Noteikti, ka šie pulksteņi var ļoti labi palīdzēt fiziskajās aktivitātēs ar šiem sensoriem un arī noteikt, to vai cilvēka asinsspiediens vai arī pulss nav ārpus normas robežām. Tieši tāpēc arī nākotnē, iespējams, mēs visi nēsāsim kāda veida elektronisko iekārtu, kas spēs nomērīt mūsu ķermeņa dažādus rādītājus un noteikti daudz precīzāk, kā arī daudz vairāk nekā tas notiek tagad.

Viedpulksteņi vēl ir tikai savā pašā tapšanas stadijā un pašlaik tirgū ir redzamas tikai pirmās to iterācijas, bet nākotnē, tāpat, kā tas ir ar citām līdzīgām tehnoloģijām šīs ierīces paliks mazākas, lētākas un spēcīgākas, līdz būs varbūt tikpat daudz izplatītas, kā portatīvie datori vai arī mobilie telefoni. Viedpulksteņi, ka nākotnē varētu pieslēgties pie interneta, un darīt visas tās pašas lietas, ko pašreiz dara mobilais telefons to varētu aizstāt, bet vēl pagaidām šis pulkstenis nav iedomājams bez telefona, jo tas izmanto gan telefona atmiņas gan procesora resursus un tādā veidā var darboties gan ar GPS lokāciju, gan internetu. Bet, ja arī nākotnē šie pulksteņi paliks pietiekoši mazi un parocīgi tomēr tiem būs viena liela problēma un tas ir, kā gan mēs varēsim tajos ievadīt informāciju, jo jau tagad telefonos informācijas ievade ir diezgan pagrūta, ja salīdzinām tos ar datoriem un peli / klaviatūru.

Tuvāko gadu laikā būs interesanti paskatīties, ko pasaules lielākās kompānijas spēs no šīm ierīcēm izveidot, un tuvāko 5 gadu laikā tehnoloģijai vajadzētu būt pietiekoši attīstītai, lai mēs varētu sākt redzēt pietiekoši jaudīgus un mazus pulksteņus, kas izskatītos labi gan sievietēm gan vīriešiem un pēc tam jau arī bērniem, bet pagaidām šī ir tikai spēļmantiņa tā saucamajiem pirmajiem tehnoloģi adoptētājiem un vai tie iekļūs plašajā tirgū vēl tā īsti skaidrs nav.